Haber

Bakan Soylu, “Bir Afgan’ın altın hırsızlığından elini kestiği” iddiasını yalanladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Bir Afgan’ın altın çalmak için enkazdan çıkan cesetlerin ellerini kestiği’ tezini yalanlayarak, bu iddiayı ortaya atan kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş Afet ve Uyum Merkezi’nde açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki yabancı uyruklularla ilgili dezenformasyon ve saçmalıkların depremden önce olduğu gibi depremden sonra da devam ettiğini belirten Soylu, “Az önce bir video izledim ve izlediğim videoyu okuyup yazan biri olduğu anlaşılıyor. Büyükşehirlerde yaşadığını belirterek, “Bir Afgan, bulunan cesetlerin elinden tuttu. Adıyaman’da yeni gözaltına alındık. Hatay’ın Samandağ ilçesine teröristler geldi” diye yalan söylüyorlar. orada harekete geçecekler.”

Soylu şöyle devam etti: “Hırsızlık, talan, güvensizlik olduğu anlayışını Türkiye’nin her yerine yaymaya çalışan, bu ülke insanına yakışmayan zehirli bir dille karşı karşıyayız.” Açıkça söylüyorum. Milletin duygularıyla oynayan herkesten en net şekilde hesap soracağız.” – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu