Teknoloji

Apple, başta AirPods ve şarj kabloları olmak üzere USB-C bağlantılı cihazların seri üretimine başladı.

AB yasaları USB-C temas noktası USB-C, çeşitli elektronik cihazlar için vazgeçilmez hale getirdiği için nihayet iPhone’lara gelecek. Şirketin USB-C bağlantı noktası için MFi (iPhone için Üretilmiştir)Programı başlattığı biliniyor.

Sorun iPhone ile sınırlı değil. AirPods şarj kutusu, MagSafe pil takımı, EarPods ve şarj kablolarıApple’ın kendi aksesuarlarının da evrensel konektöre geçmesi gerekiyor.

Firmanın bu yöndeki çalışmaları internete sızdı. Buna göre elma MFi özellikli USB-C EarPod’larVe USB-C şarj kablolarıBir süre önce seri üretime başladı.

2016 yılında elma iPhone 7 . Şirket, iphone 8Ve iPhone XLansmanına kadar, perakende kutusu içinde Lightning tabanlı EarPod’lar (şu anda 429 £ karşılığında ayrı satılıyor) sunuyordu.

Apple, USB-C’yi ekosistemine dahil etmek için yıllar boyunca girişimlerde bulundu. Şirket, USB-C’yi iPad serisine ve Apple Watch ile getirdi USB-C şarj cihazı kullanılabilir hale getirmişti. Ama yine de amiral gemisi çalışmalarına yer vermedi. Şimdi yeni yasaya göre bu geçişi yapmak zorunda kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu